3. Робота з переліком судових рішень


 

 

3.1. Формат переліку

 

Одразу в переліку підібраних рішень (не заходячи в текст) можна побачити:

основні реквізити рішення (номер, дату, форму рішення, суд)

суть справи

результат рішення (статус)

резолютивну частину

частину тексту рішення, що містить задане ключове словосполучення (підсвічені слова).

історію судової справи

 

Ця інформація дозволяє значно зекономити час на ознайомлення зі змістом судового рішення та зрозуміти, чи цікаве воно вам.

 

Відразу після побудови переліку рішення в ньому відібрані за релевантністю, тобто зверху знаходяться рішення, які найбільше відповідають вашому запиту.

 

Перелік рішень ви також можете:

а) відсортувати за датою прийняття або за номером справи

б) роздрукувати (повністю або посторінково, але не більше 50 сторінок за один раз).

 

Безпосередньо з переліку можна зберегти в Обране рішення або перелік в цілому.

 

Для збереження рішення натисніть іконку збереження в Обране ліворуч від рішення (зірочку). Після додавання в Обране іконка змінить свій колір. Також в Обране можна зберегти свій коментар до цього рішення – для цього натисніть іконку коментаря ліворуч від рішення.

 

Для збереження повного переліку скористайтесь пунктом додавання в Обране, натиснувши синю кнопку в правому нижньому куті.

 

Під час збереження документу або переліку до Обраного Ви можете додати свій коментар.

 

 

3.2. Аналітичний фільтр

 

Аналітичний фільтр містить низку секцій:

групи рішень

типи рішень

інстанції

регіон суду

найменування суду

статус (резолютивна частина)

форма рішення

дата прийняття

 

Секція «Групи рішень» дозволяє працювати з переліком рішень, згрупованим за формами судочинства та ключовими словосполученнями. За допомогою цього фільтра можна проаналізувати позицію судів у прийнятті судових рішень, подібних за предметною галуззю.

 

Для пошуку словосполучень в цій секції необхідно розкрити відповідну форму судочинства і ввести слова для пошуку. В переліку словосполучень залишаться тільки ті, які містять заданий текст.

 

Інші секції фільтра дозволяють зменшити перелік рішень, якщо зазначені параметри не були обрані одразу при заповненні пошукової форми.

 

Аналітичний фільтр можна закрити за допомогою хрестика в правому куті панелі або натисканням на пункт меню «Аналітичний фільтр», натиснувши синю кнопку в правому нижньому куті. Повторне натискання  на пункт меню «Аналітичний фільтр» відкриває його.

 

3.3. Перегляд резолютивної частини

 

Перегляд резолютивної частини дозволяє значно зменшити час на ознайомлення з текстом рішення.

 

При натисканні кнопки «Резолютивна частина» у переліку, у вікні зліва від переліку (або справа, якщо Ви маєте вузький екран) відкриється текст резолютивної частини. Із неї можна також перейти у текст рішення

 

Перегляд резолютивної частини можна закрити за допомогою хрестика в правому куті. Повторне натискання на кнопку відкриває перегляд резолютивної частини.

 

3.4. Історія судової справи

 

Для судових рішень у господарських спорах реалізована можливість дізнатися історію судової справи: чи оскаржувалося рішення в апеляційній чи касаційній інстанції, чи було повторний розгляд, не витрачаючи при цьому час на самостійний пошук.

 

Наявність історії судової справи для конкретного рішення показано безпосередньо в списку рішень за допомогою червоної іконки-ланцюжка. Історія судової справи може не відобразитися, якщо у реквізитах або текстах судових рішень, при внесенні їх до Єдиного реєстру судових рішень, були допущені помилки, або у зв'язку з тим, що певні рішення взагалі не внесені до зазначеного реєстру.

Переглянути історію судової справи можливо  з тексту рішення або безпосередньо з переліку за допомогою кнопки «Історія справи».

 

3.5. Уточнення результатів пошуку

 

Для зменшення переліку підібраних рішень можна скористатися функцією уточнення параметрів пошуку, натиснувши на кнопку «Обрані фільтри».

 

Ви побачите форму «Аналіз» - Пошук за ключовими словами/словосполученнями, на якій вже заповнені поля, що відповідають тому переліку, який необхідно зменшити.

 

НЕ ВИДАЛЯЙТЕ вже заповнені значення, а ДОПОВНЮЙТЕ додатковими критеріями для уточнення пошуку.

 

 

3.6. Практичні приклади

 

Приклад 1:

 

Цікавлять судові рішення про визнання права власності, винесені Київським апеляційним господарським судом у період з 1 квітня по 31 жовтня 2012 року.

 

Введення параметрів аналітичного пошуку:

 

Крок 1. У рядок пошуку за контекстом вводимо ключові слова «визнання права власності». При введенні ключових слів з’являються словосполучення-підказки, якими можна скористатися.

 

Крок 2. Обираємо форму судочинства – господарська.

 

Крок 3. Обираємо інстанцію – апеляція.

 

Крок 4. За бажанням результат пошуку можна обмежити тільки судовими рішеннями, прийнятими по суті.  Для цього у пошуковій формі у параметрі «Типи рішень» потрібно поставити галочку «матеріальні».

 

Крок 5. Для скорочення результатів пошуку з питань, що зацікавлять, слід обрати вид правовідносин у відповідному параметрі пошукової форми. У даному випадку це «Право власності: Визнання права власності».

 

Крок. 6. У параметрі «Найменування суду» обираємо Київський апеляційний суд.

 

Крок 7.  Для визначення періоду прийняття рішень у відповідному параметрі обираємо період з 01.04.2012 по 31.10.2012.

 

Крок 8. Натискаємо «Аналізувати».

 

Результат пошуку

 

У фільтрі «Групи рішень» перелік рішень, знайдених за вказаними вище параметрами, згрупований за ключовими словосполученнями, серед яких:

- визнання права власності на нерухоме майно

- визнання права власності на землю

- визнання права власності на будинок

- визнання права власності на квартиру

- визнання права власності на рухоме майно.

 

Звертаємо увагу, що судові рішення, згруповані за ключовими словосполученнями широкого значення, включають судові рішення, які містять ключові словосполучення вузького значення. Наприклад, перелік судових рішень, згрупованих за ключовим словосполученням «визнання права власності на нерухоме майно», містить у собі також судові рішення, згруповані за ключовими словосполученнями «визнання права власності на землю», «визнання права власності на будинок», «визнання права власності на квартиру».

 

Обравши ключове словосполучення, що цікавить, наприклад «визнання права власності на нерухоме майно», можна побачити перелік рішень, згрупованих за результатом рішення (статусом). Для перегляду судових рішень, які мають однаковий результат (статус), необхідно обрати відповідну позицію. Наприклад, обравши перелік рішень, згрупованих за статусом «рішення залишено без змін», отримаємо перелік рішень, в яких Київський апеляційний суд залишив рішення першої інстанції без змін.

 

Приклад 2:

 

Цікавлять судові рішення у господарських справах про відкладення розгляду справи у зв’язку з необхідністю витребування доказів.

 

Введення параметрів аналітичного пошуку:

 

Крок 1. Обираємо форму судочинства – господарська.

 

Крок 2. У параметрі «Типи рішень» обираємо «процесуальні». У параметрі, що з’явився, «Підстави» обираємо ключове словосполучення «відкладення розгляду справи у зв’язку з витребуванням доказів». Для цього  у рядок пошуку за словом з назви вводимо повністю або частково слово «відкладення» або «витребування». Натиснувши на кнопку пошуку,  отримуємо перелік ключових словосполучень, що містять введені слова. Відповідно, обираємо ті, які цікавлять.

 

Крок 3. Натискаємо кнопку «Аналізувати».

 

Результат пошуку

Як було зазначено у попередньому прикладі, отриманий перелік рішень можна додатково аналізувати за допомогою аналітичного фільтра.

 

Для перегляду судових рішень, що мають однаковий результат (статус), у фільтрі «Групи рішень» необхідно відмітити ключове словосполучення «відкладення розгляду справи у зв’язку з витребуванням доказів» і розкрити його далі за інстанціями та статусом.